Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěchy našich členů v biatlonu

V Novém Městě na Moravě proběhlo o víkendu 20.9 - 22.9.2013 Mistrovství České republiky pro kategorie dorostu a dospělích v letním biatlonu 2013. Ve 12-ti věkových kategoriích se na startovní čáru postavilo na 158 závodníků, kteří absolvovali v průběhu letních měsíců soutěže Českého poháru a splnili podmínky pro start na tomto šampionátu. Velké překvapení pořadatelům a sportovcům přišlo ze Slovenska - na startu závodu žen se objevily A. Kuzminová a J. Gereková. Druhá jmenovaná ovládla suveréně rychlostní závod. Po čtyřech medailích si odváží KB Jilemnice, KB Břidličná, SKP Kornspitz Jablonec n.N. a KB OEZ Letohrad.

Nepříznivé počasí provázelo dopolední závody v areálu Vysočina. Déšť poznamenal tratě a ztížil pohyb závodníků. Střídající se vítr promluvil i do výsledků střeleb. Z favoritů potvrdili svoji roli N. Jurčová z Rožnova p/R., A.Prokešová z Břidličné, M. Šmíd ze Střelky Brno a J. Burian z domácího klubu Nové Město na Moravě. Mezi touto biatlonovou elitou se skoro prosadil i vyškovký biatlonista Vladimír Haumer (také člen AVZO Němčice nad Hanou) ve své kategorii veteránů B. Po prvním kole vedl s bezchybnou střelbou, ale ve druhé položce ve stoje dvakrát chyboval a propadl se na třetí pozici. Bohužel poslední závodník v této kategorii zamíchal pořadím a odsunul Haumera na nepopulární čtvrté místo. "Byl to pro mne životní úspěch a velká radost i ze čtvrtého místa na MČR. Vůbec jsem nevěděl, že vedu závod až když mne mohutně začli kolegové z Prostějova povzbuzovat. Byl jsem rád, že ležka vyšla s nulou při takovém větru a u stojky mi bohužel stuhly nohy, když jsem běžecky do toha dal vše. V neděli jsem pokazil stojku a kroužil jsem pět kol, což se mi už dlouho nestalo, asi jsem byl unacený po sobotních štafetách. Co se týče našich dorostenců, tak se nominovali pouze dva a to Jan Haumer a Adam Wagner. Bohužel jim v sobotu nešla střelba , ale v neděli se zlepšili. Adam teprve začíná s malorážkou a sbírá zkušenosti. Pokud shrnu celkově tuto letní sezónu,tak jsem velice spokojen. V žactvu mi udělaly radost Dagmar Dvořáková a Monika Brettfeldová, které vybojovaly ve štafetě titul a v jednotlivcích Dáša doběhla na třetím místě. V celkovém žebříčku Českého poháru skončila Dáša na 4.místě a Monika na 7. místě. Žáci Jan Vařeka na 26.místě, Matěj Haumer 20. a David Murgaš na 22.místě. V dorostencích "B"Jan Haumer 10. a Pavel Vařeka 14.místo, dorostenci "A" Stanislav Murgaš 5. a Adam Wagner 13.místo. V mužích "B" Vladimír Haumer10.místo. Celkově jsme jako klub obsadili 12. místo ze 42 klubů. Nyní se budeme připravovat na zimní biatlon a s ostatními budeme závodit na atletických závodech v okolí v rámci přípravy", popsal své zážitky Vladimír Haumer.

Výsledky:

rychlostní závod: dorostenci A- 15. Adam Wagner, dorostenci B- Jan Haumer 14., muži B- Vladimír 4.

závod s hromadným startem: dorostenci A- 13. Adam Wagner, dorostenci B- Jan Haumer 15., muži B- Vladimír 14.